Dzbanki filtrujące wodę - właściwości i zalety

Regularne picie wody jest bardzo ważne dla ludzkiego organizmu. Jednocześnie warto mieć świadomość, że istotne jest nie tylko jej przyswajanie, ale i jakość. Z tego powodu coraz więcej osób kupuje przydatne akcesoria, takie jak dzbanki filtrujące, które poprawiają stan cieczy. Jakie są główne zalety takich urządzeń oraz dlaczego warto z nich korzystać?

Dzbanki filtrujące - właściwości czystej wody

Woda pitna powinna być czysta. Niestety, w wielu przypadkach ciecz znajdująca się w domowej instalacji jest zanieczyszczona różnego rodzaju substancjami. Najczęściej są to nadmiar kamienia oraz innych minerałów, ale też różne potencjalnie niebezpieczne substancje oraz mikroorganizmy. Wspomniane zanieczyszczenia dotyczą zarówno wody wodociągowej, jak i studziennej. W wielu przypadkach obecność poszczególnych minerałów, nawet jeżeli nie powoduje zagrożenia, pogarsza właściwości organoleptyczne wody. Firmy wodociągowe często używają chloru do oczyszczania cieczy, przez co woda z kranu może posiadać charakterystyczny smak i zapach. Tymczasem prostym i skutecznym rozwiązaniem są dzbanki filtrujące.

Dzbanki filtrujące - zalety

Dzbanki filtrujące mają wiele zalet. Przede wszystkim są bardzo skuteczne. Przefiltrowana woda jest czysta, a przy tym dobrze smakuje. Z tego powodu warto ją nie tylko spożywać, ale też korzystać z niej podczas gotowania, uzupełniania wody w żelazku czy ekspresie do kawy. To istotne, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do uszkodzeń tego rodzaju sprzętów (kamień może zatkać przewody). To jednak nie wszystko. Mimo swojej skuteczności, dzbanki filtrujące są stosunkowo niedrogie, również w eksploatacji. Wymagają jedynie cyklicznej wymiany wkładu (zwykle raz w miesiącu).

Dzbanki filtrujące - czy są zdrowe?

Mogłoby się wydawać, że oczyszczona woda zostaje pozbawiona wartościowych minerałów. Nie jest to prawda, ponieważ stosowane w wysokiej klasy dzbankach wkłady oczyszczają ciecz z zanieczyszczeń oraz nadmiaru poszczególnych substancji. Z tego powodu picie przefiltrowanej wody jest jak najbardziej zdrowe - nie stanie się ona jałowa ani zdemineralizowana. Warto jednocześnie wspomnieć o konieczności regularnej wymiany filtrów, ponieważ wraz z upływem czasu mogą się stać niewydajne, przez co woda nie zostanie dokładnie oczyszczona. Dobrze jest też zwracać uwagę na codzienne mycie dzbanka, ponieważ w przeciwnym wypadku mogą się w nim rozwinąć bakterie lub inne mikroorganizmy.

Dzbanki filtrujące wodę - zasada działania

Dzbanki filtrujące działają w bardzo prosty sposób. Woda z kranu musi zostać przelana przez specjalny wkład, w którym zachodzą oczyszczające procesy. Wkłady składają się najczęściej z dwóch złóż. Żywica jonowymienna skutecznie zmiękcza wodę, a więc jednocześnie zabezpiecza Twoje urządzenia AGD. Węgiel aktywny natomiast usuwa zawartość metali ciężkich, związki chloru i innych substancji. Dzięki temu przefiltrowana woda jest krystalicznie czysta i smaczna. To nie wszystko, ponieważ niektóre wkłady są wyposażone w dodatkowy mineralizator uzupełniający magnez usuwany w procesie zmiękczania.

Dzbanek alkalizujący wodę Biocera

Dzbanek alkalizujący wodę Biocera

Jaki dzbanek filtrujący wodę wybrać?

Dzbanki filtrujące stały się niezwykle popularne, dlatego na rynku można spotkać wiele tego rodzaju produktów. Szczególnie poleca się modele marki Dafi, ponieważ firma wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem i wysoką jakością oferowanych naczyń do filtracji. Wybierając dzbanek, warto zwracać uwagę na materiał wykonania - powinno być to szkło lub wysokiej klasy tworzywo sztuczne. Ważnym parametrem jest także pojemność. Osoby, które często gotują powinny wybierać naczynia o większej pojemności. Ciekawym elementem są także systemy informujące o konieczności wymiany wkładu, dzięki czemu użytkownik nigdy o tym nie zapomni. Jeśli szukasz dobrych dzbanków filtrujących, to w ofercie sklep.osmoza.pl znajdziesz wiele wysokiej klasy modeli, które skutecznie spełniają swoje funkcje i pozwolą Ci cieszyć się czystą i zdrową wodą.
Kontakt
Adres
Daleka 7 41-253 Czeladź
Napisz do nas!